Midnight Cat- 7.kapitola

24. ledna 2013 v 20:34 | Snow © |  Midnight Cat
Prolog→ Tady
6.kapitola→ Tady
Hlasuj o konci→ Tady

Muž prošel zahradou, jenže vchodové dveře byla zamknuté. Obešel dům a loktem vyrazil okno do sklepa. Vyšel nahoru do haly, tam ho ale na schodech čekal Miska, kterého vzbudilo řinčení skla. "Co tady zase děláš ? Řekl jsem ti už nejméně tisíckrát že ti ji nedám." "Opravdu si to nechceš Misko rozmyslet ? Mohl bys mít cokoli na co by ses jen koutkem oka podíval, peníze, větší dům, to vše jen za jedinou kočku." "Není to jen kočka, a ty to víš. Nemůžeš přeci zabít člověka." "Ale ona je jen poloviční člověk, a pokud mě zdání neklame v zákonech o polo-člověku nepodala ani hláska." "Nedostaneš ji, nikdy. I kdyby ses mě pokusil zabít." "Nechci tě zabít." "Předpokládám že nůž za tvými zády asi nebude dar." Muž v kabátě už nevěděl co má dále říkat. Otočil se a vchodovými dveřmi vyšel ven na mráz.
Miska se opřel o kuchyňskou linku a vzal z police skleničku. O její dno hned cinkly dvě kostky ledu, začala se plnit zlatavou whisky. Hned ji do sebe celou nalil, ostrá chuť whisky ho alespoň na chvíli donutila nemyslet na to všechno. Po dalších dvou skleničkách se vrátil zpět do ložnice, lehl si do postele, jenže polovina postele vedle něj byla prázdná. Okamžitě se prudce napřímil a rozsvítil lampičku na nočním stolku. Prohledal celý pokoj, Kayla ale nikde nebyla. Rychlostí světla prohledal celý dům, stále ji ale nemohl nikde najít. V jednom okamžiku se Miska zastavil, posadil se na schody a vzal hlavu do dlaní. Napadaly ho ty nejhorší myšlenky, bylo to jako nejhorší noční můra. Znovu se zvedl a ještě jednou prohledal všechna patra a veškeré pokoje v domě. Nakonec přes sebe přehodil kabát a vyběhl ven. V čerstvém sněhu byly jasně vyšlapané kočičí tlapky. Sledoval je, vedly kolem celého domu a končily až pod terasou. Miska zvedl hlavu zrovna ve chvíli když se na něj ze shora řítila kupka sněhu. Otřepal si sním z vlasů a konečně se podíval, na zábradlí seděla Kayla v podobě kočky a jen ho pozorovala. "Co děláš tady venku ? Víš jak jsem se o tebe bál ? prohledal jsem celý dům a ty nikde. Nemůžeš mi tohle dělat kotě, co kdyby se ti něco stalo ? Nikdy bych si to neodpustil." Kayla seskočila na zem a proměnila se. "Co by se mělo stát ? Vzbudila jsem se a ty si neležel vedle mě, šla jsem tě hledat." "Byl tady zase, vlezl oknem." "On si nedá pokoj a já se bojím že to špatně dopadne. Nezastaví se ani kdyby před ním stála armáda andělů."
Přišel domů, odhodil kabát do kouta a sedl si do křesla. Zapálil si doutník, přemýšlel jak by ji měl dostat. Miska mu ji nikdy dobrovolně nedá, nerad by ho připravil o život, ale pokud nebude jiná možnost tak je odhodlaný to udělat. Zavřel oči a představoval si jak Miska celý od krve trpí někde v rohu a ještě k tomu se musí dívat jak jeho kočka pomalu a bolestivě umírá na kameni. Ze slastných představ ho vyrušilo až bouchání na dveře. Než stačil jakkoliv zareagovat stáli v místnosti další tři, jemu podobní muži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš povídku Midnight Cat ?

Ano
Ne
Narazil/a jsem na ni poprvé

Komentáře

1 Abigail Abigail | 25. ledna 2013 v 16:11 | Reagovat

ta kapitola se mi líbí jen tak dál =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama